Sodelovali smo v projektu Spoznavajmo države EU

V petek, 5. maja smo učenci in učenke iz 6. razreda in mentorice sodelovali v projektu Spoznavajmo države EU na Ptuju. Pred Mestno hišo smo osnovne šole in vrtci predstavljali različne države Evropske Unije. Naša šola je letos predstavljala Hrvaško. S plakati smo predstavili glavne značilnosti, ki smo jih zapisali tudi v brošuro za obiskovalce. Zanje smo izdelali hrvaške zastavice ter pripravili igro Poišči pare, v kateri so se lahko preizkusili v poznavanju hrvaških in slovenskih vsakodnevnih fraz. Obiskovalce smo k naši stojnici privabili tudi s sladkimi dobrotami. Še posebej okusne so bile fritule (miške), ki jih je spekla učenka Maša. Hrvaško smo predstavili tudi s pesmijo Hajde da ludujemo, ki so jo zapele Mia, Varja, Maša, Julija. Pri stojnici pa sta s harmoniko obiskovalce razveseljevala Anže in Jaka. Učenci so se sprehodili tudi med drugimi stojnicami in spoznali veliko novih zanimivosti o drugih državah, imeli pa so tudi priložnost poskusiti različne jedi in tako doživeti ta dan kot prijetno in poučno druženje na prostem.