Sodelovali smo v projektu Spoznavajmo države EU

V petek, 10. maja smo učenke iz 7. razreda in mentorice sodelovale v projektu Spoznavajmo države EU na Ptuju. Pred Mestno hišo smo osnovne šole in vrtci predstavljali različne države Evropske Unije. Naša šola je letos ponovno predstavljala Hrvaško. Tema letošnje prireditve je bila Naravni viri držav in ekologija. S plakati smo predstavili glavne značilnosti Hrvaške na to temo in jih zapisali tudi v brošuro za obiskovalce. Zanje smo izdelali hrvaške zastavice ter pripravili igri Poišči pare in Kolo sreče, v katerih so se lahko preizkusili v poznavanju hrvaških in slovenskih besed ter pokazali svoje poznavanje Hrvaške. Obiskovalce smo k naši stojnici privabili tudi s sladkimi in slanimi dobrotami. Zelo radi so segli  po fritulah (miškah) in slanikih, ki so jih spekle učenke Alina, Varja in Maša. Hrvaško smo predstavili tudi s pesmijo Lijepa naša Hrvatska, ki sta jo zapeli Alina in Varja. Poleg že omenjenih učenk pa so goste pri stojnici sprejemale še učenke Mia, Nija, Ema, Nuša, Julija in Tjaša . Učenke so se sprehodile tudi med drugimi stojnicami in spoznale veliko novih zanimivosti o drugih državah, imele pa so tudi priložnost poskusiti različne jedi in tako doživeti ta dan kot prijetno in poučno druženje v čudovitem okolju, na Mestnem trgu našega Ptuja.

Natalija Bukvič in Sabina Lenart