Otroška varnostna olimpijada 2024 Dornava

Drugo predtekmovanje 16. Otroške varnostne olimpijade je potekalo na dvorcu Dornava, sočasno s prireditvijo 3. Grajski dan s policisti. Tako je bilo dogajanje še bolj pestro in zanimivo. Ob številnih zanimivostih na točkah služb zaščite in reševanja nas je preletel helikopter slovenske policije, vodnika službenih psov sta popestrila dogajanje s praktičnim prikazom dela s službenimi psi, ogledali smo si lahko vozila in delovna sredstva policije tudi do 40 let nazaj, obiskala pa sta nas tudi vrhunska športnika Gregor Vezovnik (alpinizem – športno plezanje) in Boštjan Kline (alpsko smučanje).

Med seboj se je pomerilo 19 ekip četrtošolcev iz osnovnih šol z območja policijske postaje Ptuj. V finale se nam žal ni uspelo uvrstiti.