KONTAKT

Osnovna šola Juršinci
Juršinci 19, 2256 Juršinci

tel: +386 (0) 2 758 00 71

GSM: 051 357 745

e-naslov: 

os.jursinci@osjursinci.si

Vrtec pri Osnovni šoli Juršinci
Juršinci 19, 2256 Juršinci

tel: +386 (0) 2 758 24 71
fax:+386 (0) 2 758 60 01 

GSM: 041 782 625

e-naslov:

vrtec.jursinci@osjursinci.si


Protokol_Covid19_09_2021

Načrt šolskih poti

 

GDPR

Pooblaščena oseba za varstvo osebnih podatkov za OŠ Juršinci je:

Primož OBREHT, univ. dipl. prav., zaposlen v podjetju, Center za pravno pomoč d.o.o., Mariborska cesta 69, 3000 Celje. www.czpp.si

Dosegljiv je preko elektronske pošte primoz@czpp.si in telefonske številke 059 34 09 10


Katalog informacij javnega značaja

 
december 2021
P T S Č P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 

Vpis v Oblak 365

 

PROJEKTI

 

 

 

 
 

Obvestila


Prvo samotestiranje v šoli

Spoštovani starši.

Zahvaljujemo se vam za konstruktivno sodelovanje in vas hkrati z veseljem obveščamo, da je vse potekalo brez težav in da so bili danes vsi prisotni učenci na samotestiranju s HAG testom negativni. V šolo je prišla velika večina otrok s podpisanimi soglasji oziroma izpolnjenim PCT pogojem.

Hvala še enkrat za strpnost in sodelovanje. Prijazen pozdrav in ostanite zdravi.

Matej Sužnik, ravnatelj


Samotestiranje učencev

Spoštovani starši.

Pred nami je teden, ko se bomo skupaj lotili zahtevnega izziva, s katerim se bomo trudili, da bi šole lahko ostale odprte.

Več o tem...Obvestilo_starsi_15112021

Okrožnica - odlok 12-11-2021

Protokol_samotestiranja_ucenci


SEZNAMI UČNIH GRADIV IN POTREBŠČIN:

Seznam šolskih potrebščin za šolsko leto 2021/2022.
Seznam učbenikov in delovnih zvezkov za šolsko leto 2021/2022
Seznam delovnih zvezkov s cenami za šolsko leto 2021/2022

OBVESTILO STARŠEM IN NAROČILNICA ZA IZPOSOJO UČBENIKOV-klikni na povezavo


Povezave do spletnih strani ponudnikov učnih gradiv in potrebščin:

Kopija-nova:

https://www.kopija-nova.si/os?pmr=cq&pmid=jfsq1q9z1nl0

DZS:

https://issuu.com/dzsdd/docs/katalog_solskih_potrebscin_2021

PRINTINK:

https://www.printink.si/vse-za-solo

Mladinska knjiga:

http://bit.ly/O%C5%A0_Juri%C5%A1inci

Office&More:

https://go2school.com/

 

DOGODKI 2021/2022

TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

Dne 19. 11. 2021 smo na naši šoli in vrtcu Juršinci organizirali Slovenski zajtrk, kjer smo učencem ponudili zdravo hrano, pridelano v naši okolici. Učenci so spoznavali pomen zajtrka za zdravje, pomen lokalno pridelane hrane ter pomen zajtrka v smislu ohranjanja kulturne dediščine.

V vrtcu Juršinci so nas Obiskali Čebelarji in nam predstavili pomen čebel v našem okolju. Na koncu smo se posladkali z slastnimi medenjaki.


JESENSKI BAZAR

Devetošolci, smo se v torek 19. oktobra po pouku zbrali ter staršem in učencem ponujali naše ročno narejene izdelke. Med ponujenimi izdelki so bile ročno narejene kremice iz mete, melise in ognjiča ter doma narejen detergent za pranje posode. Naša dekleta so se potrudila pri izdelovanju zapestnic in verižic iz usnja, dečki pa so se raje lotili izdelovanja svečnikov, lovilcev sanj ter svinčnikov in barvic z obrazki. Ves bazar je potekal z zbiranjem prostovoljnih prispevkov za devetošolce, da bodo imeli polepšano zadnje leto z lepimi spomini na osnovno šolo.

Vsem se z največjim veseljem zahvaljujemo za obisk ter kakšen prispevek.

Žana Dacinger


JESENSKI KROS

Sončno torkovo popoldne je bilo idealno za izvedbo Medobčinskega tekmovanja v jesenskem krosu, ki je letos potekal  na OŠ Hajdina.  Na startni listi je bilo 234 tekmovalcev iz 15 šol Spodnjega Podravja.
Ti so bili razporejeni v starostnih skupinah od letnikov 2007 (9. razred) do 2011 (5. razred), tekli pa so na 1000 metrov dolgi progi, ki jo je v idiličnem okolju trasiral g. Franc Zupanič.


Mesec požarne varnosti – EVAKUACIJA

V četrtek, 21. 10. 2021, smo imeli na šoli vajo evakuacije. Ravnatelj je najprej alarmiral regijski center za obveščanje, ki je nato aktiviral gasilce PGD Gabrnik ter Grabšinski Breg. Hkrati je ravnatelj izvedel zvočno obvestilo v šoli, da smo se po evakuacijskih poteh umaknili iz šolskih prostorov. Učiteljice in vzgojiteljice so nato na zbornem mestu predale informacijo o številu otrok ravnatelju, ki  je vodji intervencije PGD Gabrnik podal poročilo, da je v stavbi še nekaj domnevno ponesrečenih.  Sledilo je reševanje ponesrečencev iz zgornjega nadstropja. Nato so prostore šole pregledali gasilci in ugotovili, da v zgradbi ni več nikogar in da je vse pod nadzorom.  Na koncu je vodja intervencijske enote razglasil konec nevarnosti.

Učenci in otroci vrtca so vajo zelo aktivno in z zanimanjem spremljali, a vseeno si želimo, da nas kaj takega nikoli ne doleti. Po vaji je sledil ogled ter demonstracija gasilske tehnike. Otroci bodo srečanja z gasilci raje nadgrajevali v svojih matičnih gasilskih društvih ter v šoli in vrtcu, kjer damo temu velik poudarek.


Tekaški športni dan - TEK za UŽITEK 

 


ŠOLA SE JE ZAČELA

»Prvi korak, ki ga narediš, je takrat, ko zamižiš in stopiš čez prag. Prvi korak je najtežji in se kar naprej ponavlja. Vedno je kakšna prepreka, ki te neprestano ustavlja. Narediš prvi korak in že vidiš, da je naslednji spet prvi, kot da si celo življenje na nekakšni cirkuški vrvi.« (Vinko Möderndorfer)

Prvi šolski dan je vsako leto poln vznemirjenja in dobrih želja, še posebej za otroke, ki vstopajo v novo življenjsko obdobje. Danes je prag naše šole pogumno prestopilo kar 27 veselih prvošolčkov in prvič sedlo v šolske klopi. Gospod ravnatelj Matej Sužnik in župan Alojz Kaučič, sta nagovorila učence, starše ter učitelje.

Nekateri učenci so povedali, da se šole veselijo, drugi pa, da jih je čisto malo strah, ker v šoli še nikogar ne poznajo. Odrasli pravimo, da ima strah velike oči, zato učiteljici 1. razreda obljubljata, da bo strah v učilnici vsak dan manjši in že naslednji teden o njem ne bo več ne duha ne sluha.

 

 
 

URA

 

EDUROAM

 

ŠOLSKA POT

 

Priporočila šolam o ravnanju

v povezavi z boleznijo covid-19

 
 
 
 
Dostopnost